Proč tě miluji, když se tě bojím? - II. kapitola

2. prosince 2013 v 20:02 | Rosse |  Nad 16 dielov

To, že na něj Leo promluví ho šokuje. Jsou sice ve stejně skupině už rok, ale nikdy spolu moc slov neprohodili. Těká pohledem mezi ním a televizí. "No... zatím nic moc" řekne potichu a zastaví se pohledem na obrazovce. O pár vteřin na to, ucítí nějaký dotek u své ruky. Někdo mu bere z ruky ovladač. Ví, že to je Leo, kdo jiný by to byl, když tu nikdo jiný kromě něj není. Pohlédne dolů na jeho ruku a ovladač pustí. Leo přepne kanály o pár čísel zpátky a zastaví se u nějaké kreslené Disney pohádky. Odloží ovladač vedle sebe a je zase ticho. Vůbec netuší co by si s ním měl povídat a přitom u ostatních mu to jde tak snadno...
Zhluboka se nadechne a už se chystá něco říct, když v tom vejde do obýváku N s tácem na kterém nese misky s polívkou. Položí tác na stůl a na oba se usměje. "Dejte si do nosu!" řekne a vměstná se mezi ně. Hned co se posadí, tak se vyřítí z ložnice Ken. "Cítím jídlo?" Zvolá jen tak do vzduchu, nečekajíc na odpověď. Posadí se na zem ke stolu a natáhne se pro jednu misku. Hongbin si z kuchyně nese tu svojí a už za cesty pojídá. Také se posadí na zem, z druhé strany stolu a stejně tak i Ravi. Všichni se zaberou do jídla, ale N-ovi se nelíbí jaké je tu ticho a tak jako vždy začne něco povídat. Kluci ho skoro vůbec neposlouchají, tedy až na Raviho, který sem tam přikývne, jakože ho poslouchá. Je na to už zvyklí, stejně jako na to jeho kecání jsou zvyklí oni.
Po jídle se všichni odeberou do svých pokojů, tedy až na něj. Mávne jim jakože na dobrou noc a zůstane se dívat na pohádku, kterou Leo vybral. Když už tady nikdo není roztáhne se po celé pohovce. Položí se na břicho a po hlavu si dá polštář. Netrvá to dlouho a uslyší nějaké kroky blížící se k němu a taky cvaknutí vypínače. Najednou je tu tma a někdo si sedá dolů k pohovce k místu, kde má zhruba pas, aby mu nebránil ve výhledu. Leo. Zůstane na něj zírat, respektive na jeho vlasy. Když se otočí, rychle cukne pohledem k obrazovce. Leo položí misku s brambůrkama na pohovku, opět tak aby to jemu nevadilo ve výhledu. Hned sáhne do misky a nabere si do ruky. "Líbí se ti to?" zeptá se ho a strčí si brambůrky do pusy. "Mám rád pohádky" řekne jen a jako vždy dál mlčí, Leo je prostě Leo.
Je pro něj těžký se soustředit na pohádku, když se tu před ním Leo. A navíc jsou tu sami, to se za ten rok, ještě nestalo. Sem tam zboku nahlédne jak se Leo usmívá, protože je tam zrovna něco vtipného, jenže on sám to nevnímá, tak ani neví čemu se to vlastně směje, ale je mu to jedno.
Uběhne hodina, pohádka skončí, ale Leo se pořád nezvedá. Že by usnul? Chvíli ho pozoruje, ale stále se nehne. Pomalu se nakloní tak aby viděl na jeho obličej, jestli spí a nebo se ještě dívá. Najednou se Leo otočí a jejich obličeje se střetnou blízko u sebe. Zůstane na něho zaraženě zírat. Leo se ani zase ani nehne a opětuje mu pohled z očí do očí a o moment později ho ukazováčkem cvrnkne do nosu. Otočí se zpátky k televizi, nabere si brambůrky a sleduje reklamy, zatímco on sám na něj stále zírá. Tak dlouhý oční kontakt s Leem ještě nezažil a natož tak aby se ho ještě dotkl.
Položí si hlavu zpátky na polštář a stejně jako Leo sleduje reklamy. "Nechce se ti spát?" zeptá se ho. "Ani ne. Dávají tam ještě něco?" zeptá se ho na oplátku a natočí se k němu bokem. Nečeká na odpověď, vytáhne si mobil z kapsy a začne v něm hledat program, aby se podíval co tam ještě dávají. Sem tam k němu nakoukne, jestli si nevšimne něčeho zajímavého, ale spíše ho převážně jen pozoruje.
Nakonec tam Leo vybere nějaké kriminální drama. Snaží se ten film vnímat aspoň do poloviny, ale nakonec ho přemůže spánek. Jedna ruka se mu sveze podél gauče až se skoro dotýká země a ze spánku se zhluboka nadechne. Leo si jeho ruky všimne a bez toho aby ho vzbudil vypne televizi, brambůrky položí na stolek a opatrně ho vezme do náručí a odnese ho do ložnice k Hongbinovi. Ten už dávno spí a tak se snaží nědělat hluk. I když není nijak těžký, dělá mu to problém, už hodně dlouho nenavštívil posilovnu. Položí ho na druhou polovinu postele, sundá mu aspoň ponožky a na nic víc se nezmůže, i když by se o něj docela rád postaral. Možná je to tím, že je ze všech nejmladší...
Jelikož je zima, přikryje ho pořádně peřinou až ke krku, odhrne mu ofinu z očí a vyjde u pokoje ven. Zavře za sebou dveře, obývák nechá tak jak je a zaleze do své ložnice, kde během pár minut usne.
Kolem deváté ráno se začne pomalu probouzet. Pamatuje si jak usínal včera na pohovce, ale jak se dostal do postele to si vůbec nepamatuje. Posadí se na ní a promne si oči. Hongbin už v ložnici není a kolem je podezřelé ticho. Buď N ještě spí a nebo všichni vyrazili ven. Plácne s sebou zpátky do postele a zírá do stropu.
O půl hodiny později někdo zaklepe na dveře, a tak automaticky řekne "dále". Dovnitř se vřítí N a skočí mu na postel. "Nevíš kam kluci zmizeli? Nenechali ani vzkaz" zamračí se a rozplácne se na posteli vedle něj a částečně i na něj. "Nevím, teď jsem se vzbudil. Je něco k snídani?" zeptá se. "To je jediné co tě zajímá?" zamračí se znovu, tentokrát na něj. V tom vpadne do pokoje ospalý Leo. "Leo!" vykřikne N a začne poklepávat na místo na posteli vedle sebe. Nemusí ho ani dlouze přemlouvat. Jde na něm vidět, že je ještě ospalý. Lehne si vedle N, přikryje se hogbinovou peřinou a přetočí se na bok. N do něj ze srandy začne šťouchat a on je jen pozoruje a přitom se směje.
Z pod peřiny se začne linout hudba N-ova telefonu. Jen co jej nahmatá, vyběhne ven z pokoje s veselým tónem v hlase. Opět zůstanou sami, Leo očividně usnul a tak se přetočí také na bok, zády k němu. "Vyspal ses dobře?" zeptá se ho Leo po chvíli ticha. "Moc dobře" odpoví krátce. "A ty?" zeptá se na oplátku. "Dobře" odpoví mu Leo také krátce a opět nastane chvíle ticha hrobového ticha. U Lea je normální, že nemluví, ale u něj?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ArisaSakiko ArisaSakiko | Web | 8. prosince 2013 v 8:37 | Reagovat

Chcem dalsiu caaaaast! :3

2 Rosse Rosse | 8. ledna 2014 v 19:15 | Reagovat

Zítra bude další část ^_^ Bohužel jsem líná to přepsat z papíru do pc XD Ale zítra už to tu bude :3

3 Martina Martina | 1. února 2014 v 22:34 | Reagovat

Kdy bude pokračování? To je napínavý jak malý gatě :D :D Úplná dedektivak, chci, musím vědět kdo je vrah :D :D

4 Minniee Minniee | 17. března 2014 v 20:49 | Reagovat

Rosse..prosiiiim :D:DD netrap nás všechny a přidej už ten další diil :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama